Abidin, 7 Temmuz 1977'de Adana'da dogdu. Ilkokulu Adana Ziya Gökalp, ortaokulu yine Adana'da Istiklal ortaokulu ve liseyi de Seyhan çobanoglu lisesinde bitirdi.


Ilkokul yillarindan itibaren ailesine yardimci olmak ve kendi parasini kazanmak için çalismaya basladi. önce babasinin yaninda marangozluk yapti. Sonra bir tüpçüde çalisti ve ardindan bir börekçiye girip orada sogan soymaya basladi.


Lise yillarinda ev ev dolasarak tekstil ürünleri pazarladi. Sonunda hayatindaki en büyük tutkusu müzikle tanisti ve gitar çalmaya basladi. Lise hayati boyunca Adana müzik merkezinde gitar konusunda kendini gelistirdi ve liseyi bitirdikten sonra barlarda sarki söylemeye basladi. Ancak, üniversiteye de gitmek istiyordu ve sinava girip Anadolu üniversitesi Iktisat bölümünü kazandi.


Eskisehir'e yerlesti ama sadece 4 ay kalabildi ve Adana'ya döndü. Askerlik zamani gelmisti. Askerligini, dogdugu yere çok yakin bir sehirde Gaziantep'te yapti. Ancak, 8 ay sonra kalbindeki ritim bozuklugu nedeniyle erken terhis edildi. Adana'ya geri döndü. 1 yil boyunca demolar hazirladi ve bunlari Istanbul'daki müzik sirketlerine gönderdi. Maalesef istedigi sonucu alamadi. Hayatina yeni bir yön verip, tekrar Eskisehir'e gitmeye okulunu bitirmeye karar verdi.


Okul ve bar programlarini beraber yürüttü. Mali müsavir olmak istiyordu ama müzik tutkusu yine okuldan agir basti ve Abidin yine Adana'ya döndü. Yine demolar hazirladi, yine Istanbul'a gelip demolarini müzik sirketlerine verdi ve yine amacina ulasamadi. Solugu tekrar Adana'da aldi.


2003 Yilinin Eylül ayi gelmisti. Kanal D'de Popstar Türkiye tanitimlarini gördü ve 8 Eylül'de jüri önüne çikti. Sehir elemelerini geçmis ve ilk 50 Popstar adayi arasina girmisti. Abidin'e yine Istanbul yollari görünmüstü.


Istanbul'daki 3 günlük egitime katildi. 3. günün sonunda 50 yarismacidan geriye 12 kisi kalacakti ve Abidin gösterdigi performansla Türkiye'nin yeni Popstari olmaya aday 12 finalist arasina girdi. Artik sira halk oylamasina gelmisti. 12 haftalik canli yayin maratonunun sonunda hiç kirmizi odada son ikiye kalmadan büyük finale kadar geldi. önce Izmir, ardindan Adana'da halk konserleri verdi sanat yasaminin basinda olmasina ragmen final performansini birçok sanatçinin hayali olan Istanbul Bostanci Gösteri merkezinde sergiledi.


Submitted By : Diego
Views : 2227

Yerli ve yabancı şarkı sözleri sitesi ...

© 2022 Müzik Defterim

Top