Aleyna Tilki
Aleyna Tilki
28 Mart 2000 Follow
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Aleyna Tilki Biography
Aleyna Tilki 28 Mart 2000 tarihinde dünyaya gelmiştir.

3 yaşından beri şarkı söyleyen genç yetenek, müzik kariyeri hakkındaki kararını 8 yaşında bir TV programında ilk defa ayakta alkışlanarak verdi. Müzik adına hayallerinin yanında 9 yaşından beri kişisel gelişim kitapları okuyup yazmaya başlamıştı. Şimdilerde kişisel gelişim ve felsefe ile harmanlanmış ilk kitabını bastırmak için çok yoğun çalışmalar içerisinde. Uzun yıllar voleybol, tiyatro ve dansla da profesyonel olarak ilgilenen Aleyna Tilki, okul hayatında da her zaman örnek bir öğrenci olmuştur.

Sanata ve müziğe hayatını adayacağını söyleyen Aleyna Tilki 14 yaşında bir yarışma programında keşfedilmesiyle, İskender Paydaş ile sahne ve müzik tecrübelerini geliştirmeye başladı. Öncesinde rock müzikle daha ilgili olan Aleyna Tilki, İskender Paydaş ile aldığı sahnelerde pop müziğe ilgisinin arttığını fark etti. Bu sırada sürekli görüştüğü sevgili dostu ve rol modeli başarılı genç aranjör Emrah Karaduman, Murat Boz’un Janti albümünde aranjesini yaptığı bir şarkıda ona vokallik ve stüdyo kaydı tecrübesi yaşama şansı verdi.

Bu çalışmanın ardından Aleyna'yı yetenekli bulan genç aranjör yeni single projesinde onunla çalışmak istediğini belirterek “Cevapsız Çınlama” ya imza attılar.
Ardından sözü ve müziği Ersay Üner’e ait, aranjörlüğünü ise Ozan Çolakoğlu’nun üstlendiği "Sen Olsan Bari" adlı sinle projesini müzikseverlerin beğenisine sundu.

Submitted by : Diego
Source : -
Aleyna Tilki Aleyna Tilki
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List