1978 yılının Mart ayının 23′ünde, bir ağacın üzerinde bulunduğuna dair söylentiler var. Kendisi, müziğe o ağacın üzerinde başlandığına inanıyor. Hatırladığı en önemli anları, babasının ud ve bağlama çalması, annesinin ise ona sesi ile eşlik etmesi.

İçinde bulunduğu bu ilk grup deneyiminin ardından; ortaokul yıllarında, gitarı ile birlikte farklı gruplarla da tanışmaya başlar. 1995 yılında Ege üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’na girip, klasik kemençe eğitimine başlayana dek, bu gruplarla olan maceraları devam eder. 2001 yılına kadar İzmir’de müzik yapmadık yer neredeyse bırakmaz. Sadece Ege’nin bu kıyısıyla yetinmez ve Türk – Yunan Dostluk Derneği ile işbirliği içerisinde, müziğini karşı kıyılara da taşır.
çocukluğundaki ağacı yeniden bulmak hayali ile İstanbul’a geldiği yıllarda, müziğini paylaşıp geliştirmek adına ilk yapmış olduğu hareket, Vedat Sakman ile tanışmak olur. Stüdyo Sakman’da Selçuk Yöntem’in “Şiir Niye?” adlı albüm çalışmasında görev alır. İlk demo albüm hazırlıklarına da bu stüdyoda başlar.

Ezginin Günlüğü grubuyla “Dargın mıyız?” albümünün kayıtlarında birlikte çalışır. Grup ile birlikte birçok projede daha yer alır.

Aranjör Yıldıray Gürgen ile birçok albüm projesinde klasik kemençe, gitar, perdesiz gitar ve sesiyle görev alır. Bu çalışmalardan biri olan Yılmaz Erdoğan’ın şiir albümünün oluşum sürecinde BKM ile tanışır. Deniz Erdoğan ile birlikte BKM Mutfak ve “çok Güzel Hareketler Bunlar” ekibinin canlı müzik ve tv program müzik sorumluluğunu yürütür. “Organize İşler” film müzikleri projesinde yer alır.

Aynı dönemde sözü ve müziği kendine ait olan “Gül Senin Tenin” adlı şarkısını Mahsun Kırmızıgül seslendirir ve şarkı her açıdan büyük başarı sağlar.

Ortaklarıyla beraber 2006 yılında Moda’da kurmuş oldukları Harem’s Production’da, kendi albüm çalışmalarını hızlandırır; söz, müzik ve aranjeleri kendisine ait olan 9 şarkılık ilk albümünü tamamlar.

Mayıs` 2011′de “Gül Senin Tenin” şarkısını bambaşka bir düzenleme ile yeniden yorumlar ve dijital müzik sitelerinde yayınlar.

“Gül Senin Tenin” radyolar ve internette 2011 yazının en çok ilgi gören şarkılarından biri olur.

Ocak` 2012′de “Gül Senin Tenin” şarkısı ve bir Fikret Kızılok klasiği “Bir Harmanım Bu Akşam” şarkısının yeni yorumunun eklendiği “Her Sabah” albümü Pasaj Müzik etiketiyle yeniden raflarda yerini alır.

Yeni albümü öncesinde paylaştığı “Sen de Gidersen” isimli yeni şarkısının orjinal ve akustik versiyonunun yer aldığı single, Pasaj Müzik etiketiyle 07 Kasım tarihinde dijital platformlar ile birlikte CD formatında da müzikseverlere sunulur.

Submitted By : Diego
Views : 3230

Yerli ve yabancı şarkı sözleri sitesi ...

© 2023 Müzik Defterim

Top