Göksel
Göksel
25 Kasım 1971 Follow
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Göksel Biography
İstanbul da dünyaya geldi. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünde eğitimini sürdürürken, profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladı. İlk albümü "Yollar", Sarp Özdemiroğlunun prodüktörlüğünde 1997 yılında yayınlandı. Bestelerin çoğunluğunun Göksele ait olduğu albümde sanatçı, "Sabır" adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yakaladı. Besteci ve yorumcu olarak yeni bir döneme giren Göksel, 2001 yılında "Körebe" albümüyle müzikal anlamda farklı bir noktaya ulaştı. Albümün yayınlanmasıyla beraber çıkış şarkısı "Depresyondayım", sözleri ve müziği ile her kesimden büyük ilgi gördü. "Körebe", Türk Pop tarihinin en kült albümleri arasında yerini aldı.

Gökselin kendi imzasını taşıyan şarkılar sırasıyla, 2003 yılında "Söz Ver", 2005 yılında "Arka Bahçem", ve 2007 yılında "Ayda Yürüdüm" albümleriyle müzikseverlerle buluştu. Sanatçı, 2009 Mayıs ayında tamamı eski şarkılardan oluşan "Mektubumu Buldun mu?" albümüyle büyük bir başarı yakaladı. 2010 yılında "Hayat Rüya Gibi" ile 70li yılların şarkılarını seslendirmeye devam etti. Gökselin kendi şarkılarından oluşan 8. solo albümü "Bende Bi Aşk Var" ise 2012 yılının Ocak ayında dinleyicilerle buluştu ve müzik eleştirmenlerine göre son yılların en iyi albümü olarak nitelendirildi. Göksel, bu albümüyle birlikte dijital platformda yılı en cok indirilen şarkısı "Acıyor" ile Altın Kelebek, Avrupa Gazeteciler Derneği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti "En İyi Pop Kadın Sanatçı" ödüllerine layık görüldü.

2013 yılında da Bende Bi Aşk Var albümüyle Türkiye Müzik Ödüllerinde En İyi Kadın Sanatçı ödülünü alan Göksel, 40. Altın Kelebek Ödüllerinde de En İyi Kadın Pop Sanatçı ödülünün sahibi oldu.

5 Ocak 2015 günü Gökselin 9.stüdyo albümü Sen Orda Yoksun Avrupa Müzik etiketiyle yayınlandı. Albümün aranjörlüğünü Ozan Çolakoğlu üstlendi. Şarkı sözlerinin yer aldığı albüm kitapçığını, Göksel kendi el yazısıyla yazdı. Albüm fotoğrafları Moskovada Aytekin Yalçın tarafından çekildi. Toplam 11 şarkının yer aldığı albümdeki tüm şarkıların söz-müziği Göksele ait. Albümün son şarkısını ise Göksel ve Mabel Matiz beraber yazdılar.

12 Mayıs 2017 günü Gökselin yeni şarksı Tam Da Şu An Avrupa Müzik etiketiyle bütün dijital platformlarda yayınlandı. İlginç tarzıyla dikkat çeken şarkı aynı zamanda sene sonunda yayınlanması planlanan  Göksel albümünün de müjdecisi oldu.


Diskografi:
Yollar (1997)
Körebe (2001)
Söz Ver (2003)
Arka Bahçem (2005)
Ayda Yürüdüm (2007)
Mektubumu Buldun mu (2009)
Hayat Rüya Gibi (2010)
Bende Bi Aşk Var (2012)
Sen Orda Yoksun (2015)
Tam da Şu An (2017)
Bu Da Geçecek (2019)
Hiç Yok (2019)


Kaynak: gokselonline.com

Submitted by : Diego
Source : -
Göksel Göksel
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List