Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Pera Biography
2008 yılının ortalarında Gökhan MANDIR ve Hakan ÜNALAN, o yıllarda beraber çaldıkları grubun dağılmasıyla birlikte yola iki kişi olarak devam ederler. Beyoğlu'nun eski adı olan Pera'nın, duyum olarak kulaklarına hoş gelmesi ve nötr tavrının müziklerini kısıtlamayacak olması sebebiyle gruba bu ismi verirler. PERA'nın Ankara'lı bir grup olmasına rağmen İstanbul ile özdeşleşmiş bir ismi tercih etmesi başlarda bir çok eleştri almıştır; fakat, grup her zaman "ismilerin kişilere değil kişilerin isimlere anlam kattığı" fikrini benimsemiştir.

Müziğinde alternatif rock ve hardcore yapısı barındıran grup, şarkı sözlerinde de bu türlerin taşıdığı genel tavrı koruyarak oluşturduğu besteleri kaydetme kararı almıştır. Parçaların söylemleri sebebiyle de sosyal sorumluluk sahibi organizasyonlarda bir çok kez yer almışlardır.

Bu süre zarfında bir çok müzisyenle çalışan PERA, 2010 yılında başladıkları kayıtlar sırasında - aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü üstlenen, Crossfire'dan Kaya SEVİNÇ'in de gruba dahil olmasıyla birlikte bu albümün kayıtlarını 2011 yılı içerisinde tamamladı. İlk albümlerine, herkesin içten içe daha güzel bir dünya arayışı içinde olduğunu düşünerek "Bir Başka Dünya" ismini verdi.

Bir yandan da Türkiye'nin çeşitli illerinde ve üniversite festivallerinde sahne alan PERA, 12 şarkının yer aldığı "Bir Başka Dünya" isimli albümünü Çimen's etiketiyle 27.04.2012 tarihinde müzik severlerle buluşturmuştur. Albüme çekilen ilk klip Janset'in de oyunculuğu ile destek verdiği, Gülnur Gökçe ile düet yaptıkları "Sensiz Olmaz" şarkısına gelmiştir.

İlk albümle birlikte PERA, Kuzey Güney, 2 Yaka Bir İsmail, 20 Dakika, Babam Sınıfta Kaldı, Medcezir gibi dizilerde şarkılarıyla yer almıştır.

10 Aralık 2013 tarihinde "Giz" isimli ikinci stüdyo albümlerini Dokuzsekiz Müzik Yapım etiketiyle piyasaya çıkartan PERA, aralarında Toygar Işıklı ile yaptıkları "Unut" adlı düet çalışmasının da yer aldığı 14 yeni şarkıyı dinleyicilerle buluşturmuştur. Albümün bütün görsel çalışmaları ünlü illüstratör Ertaç Altınöz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Gökhan MANDIR: Gitar/Vokal
Kaya SEVİNÇ : Gitar
Arda ALGAN : Bas Gitar
Hakan ÜNALAN : Davul

Submitted by : Diego
Source : -
Pera Pera
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List